4 Obserwatorzy
25 Obserwuję
marabarcell

Mara's Books

Czytam od dziecka, dużo, nieustannie z przyjemnością.

Pat ze Srebrnego Gaju

Pat ze Srebrnego Gaju. - L.M. Montgomery Książka ta uświadamiła mi że dom to nie tylko ściany i można znaleść takie miejsce na ziemi, które stanie się czymś znacznie więcej.  

Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia

Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia - Krzysztof Daukszewicz Usmiałam się po pachy, bardzo lubię tego rodzaju humor. dla wszystkich fanów Daukszewicza.  

Malutka Czarownica

Malutka Czarownica - Otfried Preussler, Danuta Konwicka Jest to moja pierwsza zupełnie samodzielnie przeczytana książka. Miałam 6 lat. Do dziś wspominam z uśmiechem. Wspaniała lektura dla dzieci  

Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek - Annie Barrows, Mary Ann Shaffer Jedna z najbardziej pozytywnych książek jakie czytałam. Daje nadzieję i chęć do życia. Uśmiecham się gdy o niej myślę:)  

Portret w sepii

Portret w sepii - Isabel Allende, Ewa Zaleska, Marta Jordan Kolejną przeczytaną przeze mnie powieść Allende mogę zaliczyć do ulubionych. Ciekawie opowiedziana historia, wspaniałe postacie. Zauważyłam, że jej książki opisują bardzo mądre i dzielne kobiety, które moga służyć za inspirację i wzór  

Córka fortuny

Córka fortuny - Isabel Allende, Marta Jordan Kolejna zachwycająca powieść Allende. Wspaniała opowieść o początkach Kalifornii, gorączce złota i o miłości, tej wymarzonej i tej realnej, choć ukrytej dla oczu. Dla czytelników lubiących książki bez dialogów, ale opisujących życie ciekawych ludzi, na tle historii.  

Marianna i róże

Marianna i róże: Życie codzienne w Wielkopolsce w latach 1889-1914 z tradycji rodzinnej - Janina Fedorowicz, Joanna Konopinska Wspaniałe studium życia kobiety, jej problemów i radości w czasach nie tak odległych, a jednak trochę zapomnianych przez literaturę. Nudzą opisy powstawania i funkcjonowania Kółek Rolniczych, ale cała reszta jest bez zarzutu, sczególnie dla osób lubiących opowieści rodzinne z historią w tle.  

Dziewczyna która igrała z ogniem

Dziewczyna, która igrała z ogniem - Stieg Larsson Lisabeth Salander zdecydowanie staje się jedną z moich ulubionych bohaterek literackich. Co prawda są w książce dłużyzny i nie raz zastanawiałam się czy ma sens dokładne opisywanie codziennych porannych czynności czy zakupów w Ikei z dokładnym wyszczególnieniem produktów..., ale może autor miał w tym jakiś zamysł. Na pewno daje to poznać dogłębnie bohaterów i sprawia że stają się prawdziwymi ludźmi. Dałabym 5- gdyby to było możliwe, ale tak czwóreczka.  

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Stieg Larsson Jak dla mnie najlepsza z trylogii Larssona. Wciąga powoli, drobnymi szczegółami, aż w końcu ujawnia główną i ciekawą intrygę. Uwielbiam historie rodzinne im bardziej mroczne tym lepsze i w tym przypadku się nie zawiodłam. Dwójka głównych bohaterów daje sie lubić.  

2586 kroków

2586 kroków - Andrzej Pilipiuk Nie przepadam za opowiadaniami, ale te bardzo mi się podobały. Zaskakujące, ciekawe a czasami nawet straszne. Dla miłosników sci-fi, ale nie tylko.  

Wymarzony dom Ani

Wymarzony dom Ani - L.M. Montgomery To ostatnia część Ani, którą przeczytałam, gdyż bardzo długo jakoś nie mogłam się do niej przekonać. Ale gdy już w końcu dojrzałam, przeczytałam ją z zpartym tchem. Każda kobieta w sercu nosi taki Wymarzony Dom. Ja powracałam do niego często, zwłaszcza w trakcie przygotowań do mojego ślubu:)  

Emilka dojrzewa

Emilka dojrzewa (Emilka, #2) - L.M. Montgomery To właśnie wydanie było pierwszą książką o Emilce, którą przeczytałam. Seria stała się zdecydowanie moją ulubioną a główna bohaterka, znacznie bliższa sercu niż Ania.Do dziś często po nią sięgam  

Rilla ze Złotego Brzegu

Rilla ze Złotego Brzegu - L.M. Montgomery Ostatnia część Ani różni się od innych. Przede wszystkim nie niesie ze sobą już tyle optymizmu. Mimo wszystko nadal opowiada o miłości tylko w znacznie cięższych czasach. Do dziś wzrusza mnie historia psa Wtorka  

BŁĘKITNY ZAMEK

Błękitny Zamek - Agnieszka  Kuc, L.M. Montgomery Właśnie to wydanie przeczytałam i pokochałam. Joanna jest jedną z moich ulubionych bohaterek. Wracam do niej bardzo często, jeśli tylko chcę poprawić sobie humor.  

Czary Marigold

Czary Marigold - Lucy Maud Montgomery Czary Marigold nie są może tak dobre jak pozostałe książki Montgomery, aczkolwiek jako dziewczynka bardzo ją lubiłam. Musze jednak przyznać, że nie sięgnęłam do niej więcej będąc osobą dorosłą. Jest typową opowieścią o dziewczynce z dużą wyobraźnią i wymyślona przyjaciółką  

Dolina Tęczy

Dolina Tęczy - L.M. Montgomery Kolejna opowieść o dzieciach Ani, które mdały się polubić w Złotym Brzegu, także czyatnie o ich dalszych przygodach również było dla mnie przyjemnością